İnsanlar İnterneti Kullanmasaydı Hayatımız Nasıl Etkilenirdi?

25.02.2017 15:44:01

İnsanlar İnterneti Kullanmasaydı Hayatımız Nasıl Etkilenirdi?

İnsanlar İnterneti Kullanmasaydı Hayatımız Nasıl Etkilenirdi?

İnsanlar İnterneti Kullanmasaydı Hayatımız Çok Değişik Bir Durumda Olabilirdi. İnternetin Bize Kattıkları Gerçekten Çok Fazla ve Çok Değerlidir. Tabi Ki Kattığı Gibi Götürdükleri De Vardır. Çoğunlukla Kattıkları Göz Önünde Bulunuyor. İnternet Bize Zamandan Kazanma Gibi Büyük Bir Kazanç Sağlıyor Ama Doğru Yönden Kullanabilirsek.

İnsanlar İnterneti Kullanmasaydı Hayatımız Nasıl Etkilenirdi?

İnsanlar interneti kullanmasaydı hayatımız çok değişik bir durumda olabilirdi. İnternetin bize kattıkları gerçekten çok fazla ve çok değerlidir. Tabi ki kattığı gibi götürdükleri de vardır. Çoğunlukla kattıkları göz önünde bulunuyor. İnternet bize zamandan kazanma gibi büyük bir kazanç sağlıyor ama doğru yönden kullanabilirsek.

Düşünsenize internet olmasaydı uzaktaki birinden resim almanız haftalar sürebilirdi ama internet varken gayet kısa sürüyor bu işlem. İnternet olmasaydı başımıza gelen küçük aksaklıkları nasıl hallederdik, kütüphane yardımıyla olabilirdi ama kütüphanede bu kadar bilgiye nasıl bir hızla erişebilecektik? Şuan ki hızdan daha uzun bir süre olacağı kesin ama o zaman okuyan sayısı artabilirdi, kütüphane sayısı, kitap sayısı, kitaplara verilen değer şüphesiz ki artacaktır. Bide o kadar kitap için ne kadar ağaç lazım olur kesinlikle şuan ihtiyaç olunandan daha fazla ağaca ihtiyaç olacaktır ama belki daha yeni tekniklerle başka malzemeden üretilebilirdi kâğıtlar.

İnternet olmasaydı internet üzerinden kazanç elde edenler bundan mahrum olabilirlerdi. İnternet üzerinden eriştiğimiz bu kadar alışveriş imkânına sahip olamayabilirdik. Para aktarımları bu kadar kolay olmayabilirdi, atmler kalkabilirdi. İş imkânlarının nerede çok olduğu bir şekilde öğrenebilirdik ama nasıl bir yer olduğunu gitmeden öğrenmemiz zor olabilirdi.

Özlediğimiz insanı şuanda görüntülü arayıp görebiliyoruz, internet olmasaydı sevdiğimiz insanı görmemiz mümkün olmayabilirdi. İnternet olmasaydı bu kadar insan birbirleriyle tanışması şu anki kadar kolay olmayabilirdi. Ve tabi ki de küçük yaşların delisi olduğu oyunlara bu kadar kolay erişmemiz zorlaşabilirdi. İnternetin olmamasıyla hayatımızda birçok şey değişebilirdi ama insanlar arasında samimiyet daha fazla olabilirdi, inşaların kötülükle buluşmaları daha da zorlaşabilirdi.

İnternet olmasaydı bu kadar radyasyona maruz kalmayabilirdik. Şüphesiz internetin bize kattığı azımsanmayacak kadar çok olabilir, öyle ki bizden götürdükleri kattıklarının yanında hiçte göze gelmemesi bunun bir delili olabilir.

0
0

Yorum Gönder

Ekonomi Haberleri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.