Teknolojik Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalı?

25.02.2017 16:21:46

Teknolojik Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Teknolojik Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Teknolojik Ürünlerin Hakkında Günümüzde Birçok Avantajları ve Dezavantajları Vardır. Örneğin Teknolojik Ürünler Hayatımızı Çok Önemli Ölçüde Kolaylaştırır ve Rahatlatır. Ama İnsan Hayatında Tehlikeli İzler Bırakabilir.

Teknolojik Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Teknolojik ürünlerin hakkında günümüzde birçok avantajları ve dezavantajları vardır. Örneğin teknolojik ürünler hayatımızı çok önemli ölçüde kolaylaştırır ve rahatlatır. Ama insan hayatında tehlikeli izler bırakabilir.

Hayatımızdaki yeri

Teknolojik ürünlerin kullanımı hayatımızda çok büyük yere sahiptir. Bu yüzden bağımlı olacak kadar fazla izlememeliyiz. Örneğin, televizyonlar hayatımıza girdiğinden beri birçok kişi hayatımızın renklendiğini düşünür. Ancak televizyonu günde 4 saatten fazla izleyen kişi bilim adamlarınca 'bağımlı' statüsünde yer alır ve bu kişilerin beyin fonksiyonlarının yavaşlamaya meyilli olarak belirtilir.

Ürünleri hayatımızı bambaşka bir yere götürdü. Gelecekte daha da ileri götürecek. Bu tür inovasyon yaratan ürünler ilk defa ortaya çıktığından itibaren insanlar tarafından satın alınıp, kullanılmaya başlamıştır. Hiçbir kişi hayatını rahatlattığı için kendisine zarar verdiğini bilmesine rağmen kullanmaya devam etmiştir. Ürünlerin insanlar için çok bariz bir zararı yoktur ancak bu tür ürünlerin üretici firması bile o ürünün zararlı olduğunu, kullanım kılavuzuna, başlangıç ekranına eklemeyi unutmuyorlar.

Şirketlerin misyonu;

Günümüzdeki birçok ürün hayatımızı kolaylaştırmaktan çok başka şeyleri de yapıyorlar önümüzdeki yıllarda birkaç telefon firması şarjsız bir akıllı telefon tasarlayıp alıcıya sunmak istiyorlar. Ama böyle bir telefon eğer ortaya çıkarsa verdiği radyasyon akımı şuan elinizdeki telefonun yaklaşık 6 katı kadar olacaktır. Bu yüzden bu firmaların tek amacı, şarjsız telefon yapmak değil, şarjsız telefonun yaydığı radyasyon akımını azaltmak.

Yapılması gerekenler;

Bu tür ürünlerin hem kolaylaştırıcı hem de zorlaştırıcı yanları vardır. İnsanların daha da bilinçlenmesi için bunları bilmelidirler çünkü ülkemizdeki 10 evden 9'unda televizyonlar yaklaşık 10 saat açık. Bu konuda herkesin bilinçlenmesi ve seferber olması gerekir. Teknolojik ürünler her geçen gün dünyaya daha da zarar vermeye devam ediyor ve zarar vermeye devam edecektir. Çağımız teknoloji çağı. Birçok bilim adamı daha iyi bir şey yapmaya çalıştığından yeniliklerin ardı arkası kesilmeyecek.

0
0

Facebook Yorumları

Yorum Gönder

Ekonomi Haberleri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.