Türkiye’de En Fazla Şubesi Olan 10 Banka

21.02.2017 17:53:39

Türkiye’de En Fazla Şubesi Olan 10 Banka

Türkiye’de En Fazla Şubesi Olan 10 Banka

Türkiye’de Etkinlik Gösteren Bankaların Şube Sayıları Gerçekte Bir Nevi Direkt Olarak Atm Sayıları İle De İlgilidir. Esasında Önemsiz Gibi Görünse De Türkiye’nin Bir Ucuna İşimiz Düştüğünde Çalıştığımız Bankanın Tekrar Orada Bizimle Olacağını Bilmek Kendimizi Daha Da Güvende Hissettirecektir. Bu Yazımızda Sizler Amacıyla Türkiye’de En Çok Şubesi Olan İlk 10 Bankayı Listeleyeceğiz.

Türkiye’De En Fazla Şubesi Olan 10 Banka

Türkiye’de etkinlik gösteren bankaların şube sayıları gerçekte bir nevi direkt olarak ATM sayıları ile de ilgilidir. Esasında önemsiz gibi görünse de Türkiye’nin bir ucuna işimiz düştüğünde çalıştığımız bankanın tekrar orada bizimle olacağını bilmek kendimizi daha da güvende hissettirecektir. Bu yazımızda sizler amacıyla Türkiye’de en çok şubesi olan ilk 10 bankayı listeleyeceğiz.

10.TEB

Yabancı yatırımcıyla Türkiye sektöründe süratli bir yükseliş yaşam sürdüren ve teknolojik atılımları ile ilgi çeken Türk Ekonomi Bankası (TEB) yer alıyor. Teb bankasının vatan içeresinde ki şube adedi 541, vatan dışında ise 5 şubesi bulunmaktadır.

9.Finansbank

Bu sırada Finansbank yer alıyor. 657 vatan içi ve 1 vatan dışı şubesi ile hizmet veren Finansbank değişiklik yaratan kampanyaları ile karşımıza da çıkıyor.

8. Denizbank

715 şube ile Denizbank yer alıyor. Denizbank’ın ilaveten 1 vatan dışı şubesi bulunmaktadır.

7.Vakıfbank

7 numaraya geldiğimiz de Kamu bankalarımızdan biri olarak bildiğimiz Türkiye Vakıflar Bankası Karşımıza çıkıyor. Vakıfbank 890 Yurt içi şubesi ve 3 vatan dışı şubesi ile hizmet veriyor.

6.Halkbank

Listenin ortalarına doğru gelir iken 6.sırada karşımıza bir başka kamu bankası olan Halkbank geliyor. Yurt içeresinde 902 şube ile etkinlik gösteren Halkbank vatan dışında 5 şube ile hizmetine devam etmektedir.

5. Akbank

Sabancı grubunun bankası olarak tanınan Akbank en çok şubesi tespit edilen bankalar listesinde 5. sırada konumunu alıyor. Yurt içerisinde 974 ve vatan dışında 1 şube ile hizmet veren Akbank köklü özel bankalardan biridir.

4.Garanti

4. Sırada Bankacılığın artan yıldızı Garanti Bankası 994 Türkiye’deki şube adedi ve 8 vatan dışı şubesi ile hizmet veren garanti bankası bilhassa bürokrasi yok etmeyi amaçlayan teknolojik yatırımları ile beğeni kazanmaktadır.

3.Yapıkredi

3. Sırada Yapı kredi bankası yer alıyor. Koçbank ile bir araya getiren Yapı kredi bankası 1006 vatan içi ve 1 vatan dışı şubesi ile hizmetlerine devam etmektedir.

2.İş Bankası

Listenin sonlarına doğru 2. sırada bulunan ve Türkiye’nin en büyük özel bankası olma özelliğini elinde sahip olan Türkiye İş Bankası yer alıyor. 1337 vatan içi şubesi ve 25 vatan dışı şubesi ile hizmet veren iş bankası, bankamatikten başlayarak internet bankacılığına kadar birçok alanda hizmeti Türkiye getiren ilk bankadır. Fazla şube adedi ile en ücra köy ve kasabalarda bile bankamatiği ve hem de şubesi tespit edilen bir bankadır.

1.Ziraat Bankası

Şüphesiz ki Türkiye’nin bilinen ve hala ayakta duran en eski bankası olarak bildiğimiz, ziraat bankası listenin başında yer alıyor. 1707 vatan içi ve 25 vatan dışı şubesi ile en çok şubesi tespit edilen banka unvanını elinde sahip olan ziraat bankası, yoğun bürokrasisi ve az ilerlemiş teknolojik altyapısını geliştirerek Türkiye’de çok daha çok piyasa payına erişebilecek potansiyeldedir.

0
0

Yorum Gönder

Ekonomi Haberleri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.