Sektörler

Sektör Listesi 1. Sayfa

Ülkemizdeki sektörler hakkında detaylara ve daha fazlasına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Banka - Finans

Banka : Sermaye, Para ve Kredi İşlemlerini Yapan Ticari Kuruluşlardır. finans: İhtiyaç Duyulan Fonların Uygun Şartlarda Sağlanması ve Etkin Bir Şekilde Kullanılmasıyla İlgili Faaliyetlerdir.


Basım

Basım : Metin ve Görüntülerin Genellikle Kâğıt Gibi Yüzeyler Üzerine Basılarak Çoğaltılma İşidir.


Bilişim

Bilişim : Bilginin, Özellikle Elektronik Makineler Aracılığıyla, Düzenli ve Ussal Biçimde İşlenmesi Bilimidir.


Çevre

Çevre : İnsanların ve Diğer Canlıların Yaşamları Boyunca İlişkilerini Sürdürdükleri ve Karşılıklı Olarak Etkileşim İçinde Bulundukları, Fiziki, Biyolojik, Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Ortam ve İçinde Yaşadığımız Doğal Ortamdır.


Danışmanlık

Danışmanlık : Danışman Sıfatındaki Kişilerin Yapmakta Oldukları Meslektir. Belirli Bir Konu Hakkında Uzman Olan ve Kendisine Fikir Danışılan Kişiye Danışman Denmektedir.


Dayanıklı Tüketim

Dayanıklı Tüketim : Bir Yıldan Daha Fazla Ömrü Olan Tüketim Mallarıdır.


Denizcilik

Denizcilik : Suda Bir Tekneyi Bir Yerden Bir Yere Götürme Yöntemlerinin Tümüdür.Eğitim

Eğitim : Okullar, Kurslar ve Üniversiteler Vasıtasıyla Bireylere Hayatta Gerekli Olan Bilgi ve Kabiliyetlerin Sistematik Bir Şekilde Verilmesi.


Eğlence - Sanat

Eğlence : İnsanların Boş Vakitlerini Keyifli Şekilde Geçirmek İçin Yaptığı Çeşitli Faaliyetler. sanat : En Genel Anlamıyla Yaratıcılığın ve Hayal Gücünün İfadesi Olarak Anlaşılır.


Elektrik - Elektronik

Elektrik : Elektrik Yüklerinin Varlığıyla ve Akışıyla İlgilenen Fiziksel Olguların Bütünüdür. elektronik : Elektrik Kullanarak Bilgi İşleyen, Taşıyan Veya Depolayan Elemanları ve Sistemleri İnceleyen Bilim Dalıdır.


Enerji

Enerji : Enerji Doğrudan Doğruya Gözlemlenemeyen Fakat Kendi Konumundan Hesaplanabilen Fiziksel Sistemin Geniş, Korunmuş Bir Özelliğidir.


Ev

Ev : İçinde İnsanların Yaşadığı, Çevresi Duvarlarla Çevrili, Odalara Bölünmüş, Kendine Ait Çatısı ve Bazen De Bahçesi Olan Ahşap, Toprak Veya Betonarme Yapı.


Fuar - Organizasyon

Fuar : Ticareti Geliştirmek Amacıyla Belli Bir Süre İçin Kurulan Pazar. organizasyon : Kuruluş, Kurum, Organizasyon Veya Teşkilat ; Ortak Bir Amaç Çerçevesinde Kurulmuş, Ortak Bir Çalışma Düzenine Sahip, Kendi Verimini Yönetebilen Toplumsal Bir Düzen.


Gayrimenkul

Gayrimenkul : Türkçeye Arapçadan Geçmiş Olan Bir Kelimedir. Arapça'daki Nakil (taşımak) Sözcüğünden Türemiştir. Olumsuzluk Önekiyle, Taşınması Mümkün Olmayan Anlamına Gelir. Eşanlamlısı Taşınmaz'dır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.